Wynajem Wypożyczalnia wertykulatorów Lublin

Utrzymywanie zielonego trawnika w pobliżu domu jest obowiązkiem i przyjemnością a wynajmowanie wertykulatorów w Lublinie jest częścią tego procesu. Oprócz podlewania trawy, usuwania chwastów wymagane jest również nasycenie gleby powietrzem. Problem polega na stopniowym zarastaniu powierzchni trawą, jej obumieraniu i w konsekwencji blokowaniu dostępu użytecznego tlenu. W rezultacie system korzeniowy zaczyna otrzymywać mniej składników odżywczych, a metry kwadratowe roślin zaczynają obumierać. Aby zapobiec temu procesowi, zaleca się okresowe spulchnianie wierzchniej warstwy gleby oraz usuwanie starych korzeni. W tym celu stosuje się wertykulator tzn. specjalne urządzenie do obróbki gleby, nazywane także aeratorem, które każdy może wynająć w Lublinie.

wertykulator weinbang wb486 Lublin
wertykulator weinbang wb486 Lublin
wertykulator weinbang wb486 Lublin
wertykulator weinbang wb486 Lublin

Wypożyczalnia wertykulatorów w Lublinie oferuje optymalną usługę dla każdego

 

Słowo wertykulator odnosi się do istoty urządzenia – nasycenia powietrzem. A jego główną funkcją jest uprawa gleby. Wynajem wertykulatorów Lublin oferuje w przystępnych cenach, dlatego nie ma potrzeby nabywania drogiego urządzenia na własność. Jest to wygodna usługa dla tych, którzy posiadają własną zieloną przestrzeń, ale nie uważają za konieczne kupowanie tego mechanizmu na 1-2 użycia rocznie. Nasza wypożyczalnia świadczy tę usługę na bieżąco. Warto wynająć wertykulator do użytku osobistego dla siebie, rodziny lub przyjaciół jest to opłacalne ekonomicznie: niewielka kwota wynajmu, bez konieczności wykonywania corocznej konserwacji.

Konstrukcja wertykulatora

Klasyczny wertykulator składa się z następujących części:

 • Rozstaw osi – 4 koła na wspólnej ramie niosącej pozostałe części
 • Korpus roboczy – metalowy produkt przypominający szczotkę, który bezpośrednio wchodzi w interakcję z podłożem
 • Napęd – silnik i jego układy zasilające
 • Uchwyt i elementy sterujące.

Zastosowanie wertykulatorów

 • Wertykulatory to aeratory typu grabi, usuwają mech, wyschniętą starą trawę, chwasty z powierzchni trawnika.To z kolei poprawia wygląd i sprzyja lepszej penetracji tlenu, wilgoci i światła słonecznego bezpośrednio do trawnika. Wertykulatory służą do utrzymania trawnika w dobrym i zdrowym stanie.To urządzenia nożowe, wykonujące cięcia na powierzchni gleby i korzeniach traw. Cięcie korzeni stymuluje wzrost trawy, podczas gdy cięcie gleby umożliwia bezpośrednie przenikanie światła słonecznego, powietrza, wilgoci i nawozów do systemu korzeniowego trawy. Wertykulator jest w stanie zbierać szyszki, żołędzie, usuwać mchy, chwasty i suchą trawę z trawnika. Są używane wczesną wiosną lub późną jesienią, a także przy odnawianiu zaniedbanych trawników, które są w opłakanym stanie.

  Jeśli nie wiedzą Państwo, który aerator jest w danym przypadku najlepszy lub nie można określić stanu swojego trawnika, nie trzeba się martwić. Możemy zaoferować wynajem wertykulatora w Lublinie, który spełni wszystkie potrzeby a sama usługa nie będzie wiązała się z dużym wydatkiem. Nasza firma specjalizuje się w wynajmie sprzętu ogrodniczego o różnym przeznaczeniu. Ważne! Wynajem wertykulatora to niski koszt drogiego sprzętu. I oczywiście ogólnie – wypożyczenie sprzętu ogrodniczego z naszej firmy to gwarancja maksymalnej niezawodności.

 

wertykulator Lublin wynajem i wypożyczalnia

Dlaczego wynajem wertykulatorów w Lublinie jest opłacalny?

 • Biorąc pod uwagę dostępną powierzchnię i rodzaje roślin na niej, bieżące koszty a także ostateczną cenę i częstotliwość używania idealnym rozwiązaniem okazuje się wynajem wertykulatora w Lublinie. Wszelkie trudności w wynajmie urządzenia kończą się natychmiast po skontaktowaniu się z naszą wypożyczalnią sprzętu ogrodowego. Wybór, organizacja i przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów do wynajęcia napowietrzacza pozostaje w gestii pracownika naszej firmy.

  Oferujemy do wynajęcia wertykulator z silnikiem spalinowym Briggs&Stratton 750 Series – mocny model samojezdny do dużych powierzchni (do 3000m). Doskonały do wykorzystania zarówno na powierzchniach przydomowych i do zastosowań profesjonalnych. Urządzenie o szerokości roboczej 47 cm, jest wyposażone w 28 uchylnych noży i wałek, który jest napędzany dwoma paskami, natomiast głębokość robocza jest płynnie regulowana. Korzystając z tego modelu aeratora można wydajnie pozbyć się starej trawy i resztek odcinających dostęp powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni traw. Ponadto darń zostanie odpowiednio nacięta, co spowoduje szybszy i gęstszy wzrost trawy.

  Pracownicy naszej wypożyczalni wertykulatorów w Lublinie zaproponują najlepszą opcję wynajmu zgodnie z pożądanym rezultatem. Jesteśmy znani z profesjonalnego poziomu wypożyczania urządzeń ogrodowych takich również jak: kosy spalinowe, kosiarki do trawy, glebogryzarki. Usługa wynajmu napowietrzacza realizowana jest szybko, niedrogo, przy zapewnieniu wsparcia technicznego i w każdym czasie.

 

 

              Najczęściej zadawane pytania prze klientów wypożyczalni wertykulatorów w Lublinie

Wynajem z wypożyczalni wertykulatorów w Lublinie to najlepszy sposób na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy i osiągnięcie swoich celów. Oferujemy Państwu wynajem sprzętu ogrodniczego na najlepszych warunkach, to świetny sposób na uporządkowanie ogrodu, podjazdu lub działki. Współpraca z naszą firmą to zawsze uważne i uprzejme podejście do klienta, konkurencyjne ceny oraz doskonały, niezawodny sprzęt.

Co to jest napowietrzanie gleby?

Po prostu jest to proces tworzenia dziur i szczelin w trawniku z bezpośrednim usuwaniem materiału z powierzchni. Umożliwia to dostęp do trawnika nawozu, wody i tlenu. Poprawia się penetracja korzeni, co skutkuje zdrowszą trawą, a co za tym idzie, estetyką trawnika.

Skąd mam wiedzieć, czy trawnik wymaga napowietrzenia?

Gleby gliniaste pod trawnikiem, twarde gleby po uszkodzeniu przez pojazdy oraz trawniki o dużej gęstości starej suchej trawy (z zeszłego roku) są doskonałymi kandydatami do wertykulacji. W praktyce, jeśli po deszczu lub podlewaniu woda zalega na trawniku, jest to pierwszy znak, że potrzebuje on napowietrzania. W rzeczywistości każdy trawnik, zdrowy lub nie, może być przycinany i wertykulowany, co roku – będzie to tylko korzystne. Czy konieczne jest podlewanie trawnika natychmiast po jego napowietrzeniu? Zdecydowanie tak. Woda pomaga szybciej rozpocząć proces regeneracji trawnika (systemu korzeniowego), w razie potrzeby przeprowadzić nawożenie lub dosiew trawy.

Kiedy konieczne jest spulchnienie trawnika?

Najlepiej zaplanować pracę spulchniające wiosną lub jesienią. W pierwszym przypadku, który jest preferowany, po pojawieniu się pierwszej trawy można zobaczyć rzeczywisty stan trawnika (puste miejsca, zarośla itp.), co pozwoli jednoznacznie określić miejsce koniecznej wertykulacji. W drugim przypadku, gdy do końca lata (połowa jesieni) trawa będzie już dość gęsta i uformuje się system korzeniowy, warto też zrobić wertykulację.

Jak często trzeba napowietrzać trawnik aeratorem?

W obszarach, gdzie gleba jest bogata w glinę, tj. przy dużym zagęszczeniu mułu, trawnik jest podatny na gromadzenie się suchej trawy (na terenach suchych lub gdy trawa rośnie szczególnie intensywnie) wertykulację należy przeprowadzać raz w roku. Na obszarach o większej ilości gleb piaszczystych lub glinianych, nawet dwa razy w roku. Wertykulacja doprowadzi do zdrowszego, naturalnego nawożenia i lepszego nawadniania trawnika. Czynnik stagnacji kałuż na trawniku wskaże potrzebę kolejnej wertykulacji.

Czy napowietrzanie trawnika stymuluje wzrost trawy na nim i w jakim stopniu?

Tak. Oczywiście zdrowy trawnik będzie rósł znacznie lepiej, trawa będzie grubsza i będzie rosła znacznie szybciej. Jeśli chcecie Państwo osiągnąć szybsze i lepsze efekty – dodatkowe nawożenie i nasycone podlewanie to dodatkowe czynniki sukcesu. Najważniejsze, żeby nie przesadzać. Z reguły najlepsze rezultaty daje prędkość obrotowa i układ noży czołowych producentów aeratorów, standaryzowane parametry gwarantują optymalną częstotliwość i głębokość szczelin. Powszechnie przyjmuje się, że im głębiej i bliżej siebie tworzą się szczeliny, tym lepiej. Ale nie należy nadużywać, aby trawnik nie pozostał pusty.

Czy można wprowadzać nawozy bezpośrednio podczas napowietrzania?

Nawożenie bezpośrednio po napowietrzeniu zmaksymalizuje zwrot z inwestycji w napowietrzanie i nawożenie, nawóz będzie wtedy łatwiej docierał do systemu korzeniowego, co stymuluje szybsze i pełniejsze wchłanianie przez system korzeniowy

 

wertykulator weinbang wb486 Lublin
wertykulator weinbang wb486 Lublin
wertykulator weinbang wb486 Lublin
wertykulator weinbang wb486 Lublin

wynajem wertykulatora w Lublinie jest najlepszym rozwiązaniem?

Napowietrzanie to niezwykle korzystna procedura, która pozwala zachować zdrowy wygląd trawnika. Kilkucentymetrowe przebicie darni poprawia cyrkulację powietrza, dopływ wilgoci i składników odżywczych do systemu korzeniowego. Zaleca się jednak, aby te czynności wykonywać raz w roku. Przez resztę czasu urządzenie zajmuje tylko miejsce. Wynajem aeratorów w Lublinie całkowicie eliminuje ten problem. Dodatkowo:

 • Dostępny jest dobry sprzęt z mocnym silnikiem
 • Wypożyczalnia wertykulatorów w Lublinie posiada napowietrzacz, który jest już w pełni przygotowany do pracy.
 • Pracownicy naszej firmy doradzą i pomogą wybrać najdogodniejszy model.

Narzędzia ogrodowe do pielęgnacji trawnika są sprzętem wysoce specjalistycznym, ponieważ w zależności od konstrukcji i właściwości są przeznaczone do różnego rodzaju prac. Wypożyczenie wertykulatora w Lublinie pozwoli zapoznać się ze sprzętem bez dodatkowych wydatków na zakup. Wynajem sprzętu stanie się tańszy, jeśli wydłuży się okres korzystania z usługi, co zapewni możliwość wykonania wymaganej ilości pracy.